Home » Nastupi » Hrvatska » Lipovljanski susreti 2015.

Lipovljanski susreti 2015.

Pitomo slavonsko selo Lipovljani šestu godinu za redom krajem kolovoza posebno oživi. Sve se uređuje, svi su užurbani. Tih dana u Lipovljane se slije nekoliko tisuća ljudi. Svatko nađe nešto za sebe. Izložbe, gospodarski skupovi, okrugli stol, bogat kulturno umjetnički program u kojem su uz domaća društva ” LIPU” i “LIRU” sudjelovali predstavnici osam nacionalnih manjina iz Hrvatske te gosti iz Praga – Folklorni ansambl Gaudeamus, Gradišćanski Hrvati iz Slovačke (Jandrof , Čunovo) okolica Bratislave, bogati štandovi nacionalnih manjina. Kruna Lipovljanskih susreta 2015. bio je dolazak hrvatske predsjednice Kolinde Grabar Kitarović.

Lipovljanski susreti 2015 01

Lipovljanski susreti 2015 02

Na centralnoj manifestaciji 22. kolovoza 2015. uz predstavnike nacionalnih manjina nastupilo je Kulturno umjetničko društvo “LIPA”. Starija folklorna skupina u pratnji tamburaške skupine u prekrasnim slavonskim nošnjama publici se predstavilo Pjesmama i plesovima Slavonije. Koreografiju je uvježbao i na scenu postavio stručni licencirani voditelj i koreograf Tihomir Krmek. Voditelj tamburaške skupine je profesor glazbe Franjo Rodić. Članovi MPZ ” LIRA” u pratnji tamburaške skupine KUD-a “LIPA” izveli su pjesmu “Pjevat će Slavonija”. Dirigent i voditelj zbora je profesor glazbe Franjo Rodić.

Lipovljanski susreti 2015 03

Lipovljanski susreti 2015 04